Serwis samochodowy Audi – przewodnik.

audi w czasie jazdy

Czy wiesz, jak często powinieneś wymieniać olej w swoim samochodzie lub ile kilometrów możesz przejechać, zanim wymiana oleju będzie konieczna? Czy wiesz, że niektóre rodzaje oleju są lepsze dla chłodniejszego klimatu, a inne są najlepsze dla gorącego lata?

Jeśli jesteś właścicielem nowego Audi, gratulacje! Masz jeden z niezawodnych samochodów na drodze. Jednak, jak każdy pojazd, wymaga on konserwacji, aby działał optymalnie. W tym miejscu z pomocą przychodzi serwis samochodowy Audi. Poniższe wskazówki pomogą przywrócić Twój samochód do najlepszej formy.

Zmieniaj swój olej co rok.

Jedną z najbardziej podstawowych porad dotyczących serwisu samochodowego Audi jest wymiana oleju przynajmniej raz w roku. Dzięki temu nie tylko unikniesz poważnych uszkodzeń silnika, ale także zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Jeśli zignorujesz wskaźnik wymiany oleju i odłożysz jego wymianę na później, ryzykujesz, że w Twoim silniku zacznie powstawać osad. Jego usunięcie może być bardzo kosztowne, a w ciężkich przypadkach może być nawet niemożliwe.

Jeśli chodzi o rodzaj oleju, który należy stosować, to w nowych Audi zalecane są oleje syntetyczne. Oleje te dobrze płyną w niskich temperaturach i są mniej podatne na tworzenie się osadów. Można jednak użyć oleju konwencjonalnego, jeśli olej syntetyczny jest zbyt drogi.

Serwisuj swój samochód co 10000 km.

światło samochodowe audiOprócz wymiany oleju powinieneś serwisować swoje Audi co 10 000 km. Może się to wydawać przesadą, ale pomoże Ci to uniknąć poważnych problemów na drodze. Pozwoli to mechanikowi na sprawdzenie samochodu pod kątem ewentualnych problemów . W miarę starzenia się samochodu można zmniejszyć liczbę usług, które masz. Jednak nadal powinieneś mieć swój samochód serwisowany raz w roku.

Kiedy Twój samochód jest nowy, najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z usług dealera Audi. Dzieje się tak dlatego, że używają oni wyłącznie oryginalnych części. W miarę starzenia się samochodu można znaleźć niezależne sklepy, które używają oryginalnych części Audi. Są one nieco tańsze, ale wykonują te same podstawowe usługi.

Sprawdź swoje hamulce.

samochód audiPo silniku hamulce są prawdopodobnie najważniejszą częścią Twojego samochodu. Jeśli nie działają, nie masz samochodu. Kiedy oddajesz swoje Audi do serwisu, dobrze jest sprawdzić hamulce. Twój mechanik sprawdzi, czy nie są uszkodzone i poinformuje Cię, czy wymagają wymiany. Jeżeli po naciśnięciu pedału hamulca usłyszysz dźwięk zgrzytania, powinieneś natychmiast sprawdzić hamulce. Jest to oznaka poważnego problemu, który może zagrozić Twojemu życiu.

Jeśli słyszysz piszczący dźwięk po naciśnięciu pedału hamulca, jest to oznaka wypaczonych wirników. Jest to mniej poważne niż dźwięk szlifowania, ale nadal należy go sprawdzić. Zużyte hamulce są również zagrożeniem dla bezpieczeństwa, więc najlepiej jest je wymienić lub naprawić jak najszybciej.

Zadbaj o swoje opony.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Twoje opony zużywają się każdego dnia. Jest to ważna część serwisu samochodowego Audi, ponieważ nierównomiernie zużyte opony mogą prowadzić do niebezpiecznych warunków jazdy, a nawet do wypadku samochodowego.

Jeśli nie jesteś pewien, jak obracać opony, Twój mechanik chętnie Ci pomoże. Pamiętaj, aby poprosić go o to zaraz po wykonaniu pozostałych czynności związanych z serwisem samochodowym Audi.

Rotacja opon to szybka i tania usługa, która może poważnie poprawić Twoje wrażenia z jazdy.

 

Author

  • Urodzona na Podkarpaciu. Zajmuje się nauką o biznesie i sztuce. W wolnych chwilach kibicuje ulubionej drużynie sportowej i jeździ na rolkach.

2 thoughts on “Serwis samochodowy Audi – przewodnik.”
  1. Bardzo dbam o swój samochód, regularnie jeżdżę na przegląd i wymieniam olej silnikowy. W ten sposób jestem pewien, że moje audi będzie mi służyć jeszcze przez wiele lat.

  2. Serwis audi wiele razy udowodnił swój profesjonalizm, wybawiając mnie z kłopotów. Dzięki temu wiem już gdzie udać się w przypadku konieczności naprawy samochodu.

Comments are closed.