Złoto jako inwestycja długoterminowa?

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że w złoto można inwestować na dwa różne sposoby. Jednym z nich jest nabywanie złota w dowolnej formie, czyli także w formie markowej biżuterii. Drugi ze sposobów to inwestowanie w surowce u brokera, czyli można tak inwestować w złoto, w srebro lub platynę tworząc transakcje bez tego rzeczywistego nabywania kruszcu .

Nie da się też ukryć tego, że druga z metod jest też i tą o wiele łatwiejszą dla wielu z nas, bo to tylko tworzenie tych transakcji w jakieś kilkanaście sekund. Opcja ta jest rzecz jasna ciekawą i można się też uczyć tego typu inwestowania w trybie demonstracyjnym, ale wielu nie przekonanych do takiego inwestowania woli skupować ten metal pod dowolną postacią i po jakimś czasie odsprzedać go ze znacznym zyskiem u innego nabywcy, po to by zarobić raz na jakiś czas, ale te znacznie większe pieniądze .

Pośrednictwo.

Istnieją też ludzie inwestujący w złoto, którzy to kupują ten konkretny kruszec od wydobywających go we własnych kopalniach. Metoda ta daje szybsze, ale też i niezbyt wysokie zyski, bo taki pośrednik odsprzedaje dane złoto choćby producentom biżuterii i to już w ciągu kilku najbliższych dni, po to by nie mieć zamrożonych środków finansowych.

W pewnych krajach świata taka działalność powiązana jest z pewnymi uprawnieniami, ale już zakupienie złota w dowolnej postaci i odsprzedanie go po kilku latach z jakimś zyskiem, to coś, czym może zajmować się każdy z nas.

Typowe podejście.

Taka długoterminowa inwestycja w złoto to bardzo ciekawa opcja dla dość wielu z nas, bo raz się kupuje pewną ilość złota, czyli sztabkę o masie jakichś stu gram i po kilku latach sprzedaje się takową z zyskiem który może wynieść nawet ponad dwieście procent.

Tego typu podejście do inwestowania w złoto nie jest czymś typowym dla każdego, ale takim obrotem metalami szlachetnymi może zajmować się niemal każdy i co równie ważne zyski są raczej pewne, choć czekanie tych trzech lub czterech lat, po to by sprzedać złoto z zyskiem to także pozostawanie na dłuższą chwilę z zamrożonymi środkami finansowymi. Z tym minusem danej sytuacji trzeba się liczyć, czyli warto też inwestować w inne typy surowców dające szybszy zysk.

Author

  • Urodzona na Podkarpaciu. Zajmuje się nauką o biznesie i sztuce. W wolnych chwilach kibicuje ulubionej drużynie sportowej i jeździ na rolkach.

2 thoughts on “Złoto jako inwestycja długoterminowa?”

Dodaj komentarz